Kontakta Bergs Fegen

Bergs Fegen finns i samhället Fegen. 
Fegen ligger utmed väg 153 mot Värnamo 
drygt 2 mil från orten Ullared. 

Bergs Fegen

Kapellvägen 3 
SE-311 52 Fegen
SWEDEN

Försäljning

VD, Försäljning
Robert Lanned
robert@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 19
Mobil +46 (0) 705-361210

Försäljning, Teknisk support
Peter Börjesson
peter@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 21
Mobil +46 (0) 709-816888

Försäljning Norge
Olav Thomassen
olav@bergsfegen.se

Mobil +47 911 087 00

Administration

Inköpschef, personalansvarig
Tommy Emanuelsson
tommy@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 11

Inköp, koordinator
Daniel Karlsson
daniel@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 13

Konstruktion
Jörgen Leijon
jorgen@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 20

Ekonomi
Anna-Kersti Sjögestam
anna-kersti@bergsfegen.se 

Tel direkt +46 (0) 346-612 10

Kvalitet & Miljö 
Michel Pettersson
michel@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 18

Verkstad och lager

Verkmästare/Reklamationer/Garanti
Per-Ola Sköld
per-ola@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-61214 
Mobil +46 (0) 703-108697

Arbetsledare produktion
Kent Westin
kent@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 15

Lagerchef
Johnas Andersson
johnas@bergsfegen.se

Tel direkt +46 (0) 346-612 16

Vemservice AB, Vemdalen (service och reparationer)

Tel +46 (0) 684-304 25